sobota, 9 sierpnia 2014

Artystyczne dłonie

Artystyczne dłonie to dłonie pokryte wszystkimi kolorami farb, które błyskawicznie zasychają na skórze - jakby wygłodniałej koloru - uwydatniają każde, nawet najmniejsze zagłębienia, pomarszczenia, drobne linie. Artystyczne dłonie pachną gliną, czasem chowają w sobie drzazgę, która postanowiła zmienić siedzibę ;) Nieważne czym są pokryte, jak pachną - ważne by tworzyły z pasją, zaangażowaniem i ciekawością! Ważne by z ich pomocą próbować coś " wyczarować", tworzyć, nadawać nowe znaczenie, bawić się!
Ostatnio warsztatuję z dzieciakami w różnym wieku od 3 do 12 lat. I muszę Wam powiedzieć, że to niesamowita przygoda. Patrzę na tych wszystkich młodych uczestników, spragnionych tworzenia śmiałków, obserwuję jak pracują, co wychodzi spod ich rąk, co podpowiada im wyobraźnia. To fantastyczne, kiedy można uczestniczyć w takich małych aktach tworzenia, kiedy najprostsze rozwiązania wywołują najdzikszą radość, kiedy spotykam się z taką szczerością, prawdą i głodem! Uwielbiam uczyć się od tych kreatywnych dzieci, bo uczę się - być może nawet więcej niż one!
A co sobie tworzymy? Ostatnio na przykład to:


1 komentarz:

  1. Piękne rzeczy tworzycie ! Czasem też prowadzę zajęcia z dziećmi i uwielbiam je, uwielbiam tą szczerość tworzenia, rozmowy, uśmiechy i dumę z wykonanego dzieła. To jest zawsze bardzo magiczny czas :)
    Pozdrowienia !

    OdpowiedzUsuń